top of page
הסכמי ממון- עורך דין דניאל ויגלר

 

האני מאמין של משרד עו"ד דניאל ויגלר

 

  • לפעול בנחישות, נאמנות ומקצועיות על מנת למקסם את תוצאות ההליך המשפטי.

  • להעניק ליווי צמוד ומסור תוך מתן יחס אישי וגילוי רגישות לצרכי לקוחות המשרד.

  • זיהוי מהיר של צרכי הלקוח והתאמת האסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר לצורך ניהול הליכי המשפט.

  • התמחות מקיפה בניהול תיקי משפחה וירושה ומתן שירותים בתחומים משפטיים נוספים.

  • הקפדה על מענה מהיר וזמינות ללקוחות המשרד.

הסכמי ממון

 

הסכם ממון הינו הסכם אשר נערך בין בני הזוג במטרה להסדיר את מערכת היחסים הממונית/רכושית בין בני זוג, הן במהלך חיי הנישואין והן במצב של פקיעת הנישואין.

עניינם של מרבית הסכמי הממון נוגע  לאשר יעשה בעת פרידה וגירושין, בכל הנוגע לרכוש אשר היה לכל אחד מבני הזוג בטרם הנישואין או שכל אחד מהם קיבל במתנה ובירושה במהלך חיי הנישואין ובכל הקשור לאופן חלוקת הרכוש אשר בני הזוג צברו במהלך חיי הנישואין.

 

מטרת עריכת הסכם ממון היא להבטיח כי בעת פירוד לא תתעורר מחלוקת בין בני הזוג בנוגע לעניין אופן חלוקת הרכוש ביניהם, על מנת למנוע מחלוקות עתידיות ופנייה לערכאות משפטיות בעת משבר במערכת היחסים.

 

בקרב הציבור הרחב, קיימת תפיסה מוטעית, שהסכם ממון נועד אך ורק לבעלי הממון. אך  הסכם ממון מסייע גם לבני זוג אשר מתחילים את החיים המשותפים מבלי שצברו רכוש משמעותי, להימנע מהליכים מיותרים בבימ"ש או בבית הדין בכל הנוגע לאופן חלוקת רכושם.

 

להסכם ממון מספר יתרונות חשובים:

  1. הסכם ממון מבטל חשד של נישואין מסיבות כלכליות ומבטיח שמירה על האינטרסים של שני הצדדים (במיוחד במקרה שאחד מהצדדים בעל רכוש רב בהרבה מהצד השני).

  2. הסכם ממון מסייע בהגנה נגד טענות של כוונת שיתוף ברכוש אשר היה למי מהצדדים טרם הנישואין או שמי מהם קיבל במתנה ובירושה.

  3. הסכם ממון יכול להגן על הזכויות המשותפות אשר נצברו במהלך חיי הנישואין לרבות בנושאים הקשורים לפוטנציאל השתכרות ומוניטין שמי מבני הזוג צובר במהלך הנישואין.

  4. הסכם ממון מאפשר לבני זוג אשר פניהם לגירושין להימנע מהליכים משפטיים מיותרים ומורכבים שכן פותר הוא את אחת המחלוקות המרכזיות – חלוקת הרכוש של בני הזוג. כאשר נושא זה מוסדר מראש זוגות רבים מוותרים על "העונג" של ניהול הליכים בבימ"ש בנושאים הכורכים בגירושין, שכן, נותר להם רק להגיע להסכמה בנוגע למשמורת ולמזונות, דבר אשר במקרים רבים ניתן לעשות בהליך גישור קצר וענייני.

 

על מנת למנוע מחלוקות בנוגע לאופן חלוקת הרכוש, יש לערוך הסכם ממון באופן שאינו משתמע לשני פנים ובכך למנוע מצב בו מי מבני הזוג ינסה לתת לעקוף את האמור בהסכם במסגרת הליכי גירושין ולתת להסכם פרשנויות אשר הינן מנוגדות לכוונת הצדדים בעת חתימתם על ההסכם.

הואיל ועסקינן בהסכם כה רגיש ובעל השלכות כבדות ביותר, המחוקק קבע שיש לבדוק שההסכם נעשה מרצונם החופשי של בני הזוג, ללא לחץ וכפייה של מי מהם על משנהו, ושכל אחד מהם הבין היטב את המשמעות של כל סעיף וסעיף בהסכם וכי הוא מסכים לכל האמור בהסכם.

 

לפיכך, בני זוג החותמים על הסכם ממון חייבים לאשר אותו בטרם הנישואין בפני נוטריון או בפני שופט, ולאחר הנישואין אך ורק בפני שופט.

 

חשוב ביותר שהסכם הממון ייערך על ידי עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה ואשר יכול לצפות את כל המחלוקות אשר עלולות לצוץ במקרה של גירושין ולמנוע אותן באמצעות הסכם הממון.

 

עו"ד דניאל ויגלר מלווה מזה שנים בני זוג רבים בהליך המורכב והרגיש של עריכת הסכם ממון, החל מניהול המו"מ ועד לרגע אישור ההסכם. בתור עו"ד שהינו מומחה בדיני משפחה שהוא גם מגשר בעל התמחות ספציפית בגישור בדיני משפחה , לעו"ד דניאל ויגלר יכולת הוא לעזור לבני הזוג להגיע להסכמה על פרטי ההסכם, תוך מניעת אי הנעימויות הכרוכות בעריכתו וזאת עוד בתקופה בין המאושרת ביותר בחייהם של בני הזוג.

 

עו"ד דניאל ויגלר דובר אנגלית, צרפתית ואיטלקית ומייצג תושבי חוץ בנוגע להליכים משפטיים בתחום המעמד האישי בישראל, חטיפות ילדים ודיני ירושה.

 

המשרד נמצא בתל אביב בסמוך לכיכר המדינה, אזור בעל גישה נוחה ואזורי חניה.

כתבות בנושא הסכמי ממון וחלוקת רכוש

כתבה בנושא הסכמי ממון
איך מדברים עם בן/ בת הזוג על הסכמי ממון לכתבה המלאה>> 
חלוקת רכוש ופירוק שיתוף בדירה
חלוקת רכוש ופירוק שיתוף בדירה לכתבה המלאה>> 
חלוקת רכוש בגירושין
חלוקת רכוש בגירושין לכתבה המלאה>>
הפרת הבטחת נישואין
הפרת הבטחת נישואין
לכתבה המלאה>> 
bottom of page