למה מתגרשים ב- 2020 ?

המילה "גירושין" כבר מזמן איננה מילה גסה בקרב הציבור הישראלי, משפחות רבות מחליטות כי הצעד הנכון עבורן הוא גירושין ופירוק המשפחה. שיעור הגירושין בישראל עומד על 30% מכלל המתחתנים, ובאזור המרכז נושק ל-50%. שיעור נמוך יחסית לעומת ארה"ב בה כ-50% מהזוגות מגיעים לגירושין, אך עדיין שיעור גבוה משמעו שאחד משלושה זוגות סיימו את נישואיהם בגירושין. לאורך כל העשור הקודם נרשמה מגמת עליה.

אז מה מוביל לעליה בשיעור הגירושין?

אפליקציות ההיכרות- טינדר ואפליקציות דומות הפכו את עולם ההיכרויות למהיר נגיש וגם קצת שטחי, מכירים נורא בקלות אבל לא ממש מכירים.

נישואים חפוזים- זוגות רבים מתחתנים לאחר זמן היכרות קצר, גם בגלל האפליקציות וגם בגלל שקצב החיים ב- 2020 הוא מהיר, לא ממש מכירים ומגלים חוסר התאמה רק לאחר שנישאו.

ילדים- הקושי הרב שבהריונות, טיפולי פוריות, ילדים, דיון על מספר הילדים ועוד מכניסים לזוגיות מעמיד את הזוגיות לא אחת במבחן אמיתי.

קריירה- כיום במרבית המשפחות לשני בני הזוג יש קריירה , שלעיתים תופסת את המקום הראשון לפני הזוגיות והמשפחה, הצורך לפנות מקום לזוגיות על חשבון הקריירה לא תמיד מתאפשר.

כסף – נישואים בגיל מאוחר ובשל יותר יכולים להיות יתרון אבל גם חסרון כאשר בני הזוג צברו ממון ונכסים, נושא אשר עשוי להקשות על הנישואין ומצריך הסכמי ממון.

בגידות- עדין אחד הגורמים המרכזיים לגירושין, סיבות רבות גורמת לבן/בת הזוג לבגוד , הפגיעה היא גדולה והקושי לסלוח ולהתגבר גדול אף הוא.

סיבות רבות אלו ונוספות מביאות לעליה של שיעור הגירושין, מחלק מהדברים אפשר להימנע וכאשר זה בלתי אפשרי כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בגירושין ובדיני משפחה.

עו"ד דניאל ויגלר מתמחה בדיני משפחה בטיפול בתיקי גירושין מורכבים. עו"ד דניאל ויגלר בעל יכולת לזהות במהירות את צרכי הלקוח, ולהתאים לו את האסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר לצורך ניהול ההליכים המשפטיים עבורו, וכן ניסיון רב בהליכי גישור בסכסוכים משפחתיים. אנו מאחלים לכם שהליך הגירושין יעבור במהרה ובקלות, לפגישת ייעוץ התקשרו 052-8305231.