רישום נכסים על שם אחד הילדים

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על מקרים בהם הורים מעבירים ורושמים בתים ודירות על שם ילדהם. השיקול העיקרי לכך הינו הרצון להימנע מתשלום מס גבוהה במקרה של בעלות על מספר נכסים. לפעמים הניסיון לחסוך בתשלום מס עלול דווקא לעלות ביוקר. הורים שרושמים דירה על שם אחד הילדים סבורים למעשה שהנכס עדיין בבעלותם והם בשליטה מלאה עליו, ולא תמיד מביאים בחשבון את העובדה שמבחינה משפטית הנכס לא שלהם. בכתבה זו אציג כמה מההשלכות ברישום נכס ע"ש אחד מהילדים.מה המשמעות כאשר הילד הוא קטין?

אם להורים יש כוונה עתידית למכור את הנכס , ידרשו לקבל את אישורו של בית המשפט, אשר יבדוק כי התמורה המתקבלת מהמכירה נשמרת עבור הקטין, באמצעות רכישת נכס אחר או הפקדת הכסף בחשבון נאמנות.

מה המשמעות כאשר הילד הוא בגיר?

במקרה זה הנכס יוצא מבעלות ושליטת ההורים והם נתונים לגחמותיו של אותו ילד. ברגע שהילד רוצה הוא יכול שלא להעביר לידם את דמי השכירות ואף למכור את הנכס ולקחת לעצמו את התמורה. מן הסתם, גם נשללת מההורים הזכות להוריש את הנכס שכן אינו שייך להם יותר ואם הם חשבו שאחרי אריכות ימיהם הנכס יחולק בין כל ילדיהם בחלקים שווים הרי שטעו הם בגדול. עניין שלילת היכולת להוריש את הנכס אף רלוונטי כמובן במצב בו רושמים את הנכס על שם קטין.

מה קורה כאשר הילד מתחתן?

כאשר הילד מתחתן, קיים חשש שמשך הנישואין עלול להפוך את בת הזוג כשותפה בזכויות בנכס, על אחת כמה וכמה אם הילד והיא גרו בנכס או במצב בו השקיעה כספים בנכס.

מה קורה שהילד מסתכסך עם ההורים?

כשהנכס נרשם בפועל בטאבו או כשניתן לגביו ייפוי כוח בלתי חוזר לצורך הרישום, הוא נחשב מתנה גמורה שלא ניתן לחזור ממנה. במקרים רבים עורכים ההורים עם הילד הסכם נוסף, המשמר את זכותם לפעול בנכס - לגור בו או להשכירו - ואוסר על העברתו במהלך חייהם.


מה קורה כאשר ההורים מתגרשים?

רישום נכס על שם אחד הילדים יכול להתפרש בבית המשפט כניסיון הברחת נכסים משפחתיים, ניסיון של אחד ההורים לשמור לעצמו, או לאחד הילדים נכסים שלא יכללו בחלוקת הרכוש בהליך הגירושין. יתרה מזו, לעיתים עלול להיווצר מצב בו אחד ההורים מבקש לקבל את הנכס חזרה ואילו ההורה האחר טוען שמדובר במתנה גמורה וכי אין לדרוש בחזרה את הנכס והדבר כמובן שמחריף עוד יותר את הליך הגירושין.

משרד עו"ד דניאל ויגלר מתמחה בדיני משפחה, מלווה הליכי גירושין באופן מקצועי ויעיל. בעל יכולת לזהות במהירות את צרכי הלקוח, ולהתאים לו את האסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר לצורך ניהול ההליכים המשפטיים עבורו, המוטו של משרד עו"ד דניאל ויגלר הוא התאמה לצרכים ולרצונות של הלקוח, מתן תמיכה ואוזן קשבת ללקוחותיו, הן במהלך ניהול ההליכים המשפטיים והן לאחר סיומם. לפרטים ויצירת קשר התקשרו 03-7444391