גירושין בצל משבר "הקורונה"

הליך הגירושין גורר שינויים רבים בכל מישור משפחתי. החל מפירוק התא המשפחתי, מעבר מקום מגורים ועד לשינויים כלכליים משמעותיים. זוג שמתגרש נדרש להסתגל למציאות חדשה.

הסתגלות זו עשויה להיות קשה, להלן כמה המלצות להתנהלות נכונה בהליכי גירושין:

עבדו מסודר- הכינו תיקיה עם כל המסמכים האישיים והכלכליים: כגון מסמכים הקשורים בדירת המגורים: רישום בנכס בטאבו, אישורים של תשלום המשכנתא , תדפיסים מעודכנים של חשבון הבנק, קופות הגמל, קרנות הפנסיה. הוצאות הבית והילדים: תשלומי חשבונות ארנונה, חשמל, מים , תשלומים למסגרות החינוך לחוגים וכל הוצאה נוספת.

תכננו הכל לפרטים מראש – הליך הגירושין מביא עימו, יחד עם הירידה בהכנסה, גם עלייה בהוצאות: פיצול המגורים, הוצאות כפולות על חשבונות ועל ציוד וריהוט לבית, טיפולים פסיכולוגיים לבני המשפחה, השתדלו לקחת אותם בחשבון ולשים לב כי אינכם חורגים מהיכולת הכלכלית. תכננו את ההכנסות וההוצאות שלכם לטווח רחוק.

תפעלו באופן רציונלי – הליך הגירושין אינו פשוט, ומביא עימו קושי רגשי רב, ומשפיע באופן ישיר על המצב הנפשי. על מנת לצלוח את הקשיים הקשורים בהליך הגירושים לרבות הקושי הכלכלי באופן הנכון ביותר, עלינו להיות רציונליים ומחושבים ולא להיגרר למריבות מיותרות.

שתפו את הילדים ואת הסובבים אתכם - חשוב לזכור כי אתם לא לבד בהתחלה החדשה הזו, גם ילדכם זקוקים להיערכות מחדש, ולהבנה של המצב החדש אליו המשפחה מסתגלת. הקפידו לשתף אותם בזהירות, מבלי להבהיל, על מנת שיבינו ויכילו את המצב החדש. משפחה וחברים יכולים לתמוך ורצוי לשתפם בתהליך, לעיתים אף סיוע של פסיכולוג ילדים.

הכירו את זכויותיכם כגרושים- קיימות זכויות רבות המגיעות לבני הזוג לאחר הגירושין, הנחה בתשלום הארנונה, נקודות זיכוי במס הכנסה, קצבאות, עזרה סוציאלית, תוספת ימי מחלה להורים לילדים חולים, החזרי מס למפוטרים וכדומה. חשוב שתכירו את הזכויות המגיעות לכם, כל אלו עשויים להקל רבות על היום שאחרי הגירושין.

שמרו על אופטימיות – זכרו כי אתם רוצים להעניק לבני המשפחה את הטוב ביותר, גם לאחר בפרידה, ועם הקושי הכלכלי בו אתם מצויים. אם מטרה זו תהיה מול עיניכם, זה יקל עליכם לצלוח את התקופה הזו ולעשות את הבחירות הנכונות בדרך.

במיוחד בתקופה זו של משבר הקורונה, חשוב להתייעץ מתחילת התהליך עם עו"ד מנוסה לענייני לאסוף מידע על כל הנכסים, הכספים, החשבונות והחובות שיש לבני הזוג. הקדימו באיסוף המסמכים, הביאי אתכם מה שניתן כבר לפגישת הייעוץ הראשונה ותפעלו ע"פ הייעוץ. עו"ד דניאל ויגלר מתמחה בדיני משפחה בטיפול בתיקי גירושין מורכבים. עו"ד דניאל ויגלר בעל יכולת לזהות במהירות את צרכי הלקוח, ולהתאים לו את האסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר לצורך ניהול ההליכים המשפטיים עבורו, וכן ניסיון רב בהליכי גישור בסכסוכים משפחתיים. אנו מאחלים לכם שהליך הגירושין יעבור במהרה ובקלות, וההסתגלות למציאות החדשה תהיה קלה עד כמה שניתן, לפגישת ייעוץ התקשרו 052-8305231.