השיפוץ שנגמר בתביעה

לפני מספר חודשים, בלב שנת הקורונה פנתה אלי לקוחה שקנתה דירת גג ישנה בתל אביב וכעת היא בתהליך של שיפוץ כולל ויקר בדירה, הלקוחה צריכה לסיים את כל השיפוץ בכדי לעבור אל הדירה.

שיפוץ הבית של אותה לקוחה התארך זמן ממושך מאוד, על אף שבחרה בקבלן שיפוצים על סמך המלצות שקיבלה, נראה כי הוא זלזל בתהליך, לא עמד במועדים שנקבעו לביצוע העבודה והדבר עיכב רבות את ההתקדמות של שיפוץ הבית. בנוסף לכך, הלקוחה לא הייתה מרוצה מהעבודה שביצע באינסטלציה של הדירה, שנראתה חובבנית ולא מספקת.

הלקוחה הייתה מוטרדת מכך ששילמה לאותו קבלן 50% מעלות הפרויקט מראש, וכי הסכום הכולל שדרש עבור עבודתו היה די גבוה ואינו משקף את רמת ביצוע העבודה בביתה.

הלקוחה הגיעה למשרדנו והתייעצה כיצד עליה לפעול כעת, וציינה כי הינה מעוניינת לתבוע את אותו קבלן עקב עבודתו הרשלנית.

אין צורך לציין את הלחץ שבו הייתה שרויה הלקוחה ועוגמת הנפש שנגרמה, במקום ליהנות מההליך הכרוך במעבר לדירה חדשה ומשופצת.


מה ניתן לעשות בכדי להימנע ממקרים אלה?

על מנת למזער את הסיכוי שהקבלן יתרשל בעבודתו או לא יסיים אותה במועד, מומלץ מאוד לערוך חוזה בכתב עם קבלן השיפוצים מבעוד מועד שיפרט בדיוק מהן התחייבויותיו של הקבלן בחוזה.

רצוי לכלול סעיף פיצוי מוסכם בגין איחור בסיום העבודה. את התשלום רצוי לשלם רק לפי שלבי השלמת העבודה או התקדמות השיפוץ.

כמו כן, רצוי להתנות את התשלום בבחינה של איש מקצוע (לדוגמה מהנדס בניין או מפקח) על מנת להימנע מעבודה רשלנית ולקויה.

לאחר בחינה מעמיקה של אופן ההתנהלות, התכתובות בין לקוחתי והקבלן ולוחות הזמנים שסוכמו, מצאתי שאכן נגרם נזק ללקוחה שכלל הארכת חוזה שכירות, הפסד ימי עבודה, הוצאות חומרים ועיכובים משמעותיים.

חוזה המנוסח ע"י עו"ד יתייחס לא רק לסוגיית מערכת היחסים, טיבה, והתמורה, אלא, גם לשאלת הפיצויים, סמכות השיפוט, אופן וזמני התשלום, אפשרויות היפרדות וההשלכות שעולות ממנה.

בטרם תחילת שיפוץ ביתי, אני ממליץ לערוך הסכם מסודר עם הקבלן באמצעות עו"ד על מנת להימנע ממקרי דומים. לקביעת פגישת ייעוץ התקשרו 052-830-5231


בצד המשברים הרבים שהביאה הקורונה, יש תחומים שפרחו בשנתיים באחרונות , אחד מהם זה תחום השיפוצים בבתים, אנחנו מבלים יותר זמן בבית ולכן משפצים ומשפרים את סביבת המגורים שלנו, עקב פניות של מספר רב של לקוחות משרדנו מרחיב את שירותיו ולהציע ייעוץ וטיפול משפטי בתביעות משפטיות כנגד נותני שירותים וספקים העוסקים בתחום הבניה והשיפוצים

למידע נוסף >> https://www.wigler-law.com/renovationclaim